11 „italských“ potravin, které v Itálii nikdo nejí

Matko nebes! Amerika všechno zničí? To by řekli Italové. Itálie je světově proslulá svou kuchyní. Od čerstvých ryb po úžasné víno, země má dokonalé recepty na lahodná jídla. Italské jídlo dnes seženete po celém světě, ale věděli jste, že to, co jíte, nemusí být to pravé? Zejména Američané jsou vinni tím, že dělají velké zvraty v tradiční italské kuchyni – a zvraty máme na mysli zcela připravovat naše pokrmy a označovat je jako “italské”. Nejhorší část? V tradiční americké módě je většina těchto jídel mnohem těžší, mnohem slanější a mnohem větší ve velikosti porcí než tradiční italské jídlo. Italové by Nikdy dotýkat se těchto věcí, tak proč my? Možná proto jsou na tomto seznamu některá z vašich oblíbených a milovaných „italských“ jídel.

Byli jste varováni, pojďme vám zlomit srdce. Čtěte dále a objevte 11 Italská jídla, která v Itálii nenajdete! A když už tu budete, nenechte si ujít „čínská“ jídla, která v Číně jíst nebudou.

1

Česnekový chléb

plátky česnekového chleba

Pokud bychom seřadili nejchutnější potraviny na planetě, česnekový chléb by byl na seznamu. Jak nemilovat chleba namočený v másle a přelitý česnekem a sýrem? Co říkáte na to, že je nabitý kaloriemi, jednoduchými sacharidy (druhy, které zvyšují váš krevní tlak) a sodíkem? A to, že to není pravá italština?

Italsky se tomu nejvíce blíží bruschetta, což znamená tenké plátky s hromadami čerstvých rajčat – ale tato chutná sousta nevypadají jako česnekové chleby Olive Garden nebo mražené balíčky česnekového chleba ze supermarketu.

A pokud jste milovníci česnekového chleba, tady je Jak rychle zahnat česnekový dech.

Jezte tohle, ne tamto

Jezte tohle, ne tamto

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru!

dva

restované krevety

miska s krevetami

miska s krevetami

Máslové těsto? Čerstvé mořské plody? Co víc si můžete přát? No, nemůžu o to žádat v Itálii, protože to tam neexistuje. Toto jídlo pravděpodobně pocházelo z tradičního italského jídla, které obsahuje raky (malé humry) vařené v olivovém oleji a bylinkách. Amerika udělala to, co my umíme nejlépe (tj. hůře) a přešla z olivového oleje na máslo a přidala těstoviny, aby vytvořila vysoce kalorické jídlo, kterému říkáme krevety.

Talíř Olive Garden Scampi Shrimp má 510 kalorií, což, jak předpokládáme, pochází z neuvěřitelných 960 miligramů sodíku a 54 gramů sacharidů. Chcete-li se v restauracích, jako je Olive Garden, vyhnout dalším jídlům, jako je tato, podívejte se na náš seznam nejhorších menu číslo 1 ve 40 oblíbených restauracích.

3

marinara omáčka

marinara omáčka

marinara omáčka

Můžete mít pocit, že jsme vám právě vytáhli koberec zpod nohou. Není omáčka Marinara italská? Ne. Červená omáčka, kterou nalijete na těstoviny a pizzu, je hodně na rozdíl od všech druhů omáček, které najdete na svém Eurotripu.

Marinara omáčka je bohatá na rajčata, a zatímco rajčata jsou na našem seznamu potravin, které byste měli jíst každý den, tradiční italské omáčky jsou lehké na rajčata a těžké na další přísady, jako je olivový olej a bylinky. Výsledkem je lehčí pokrm s jemnější chutí. Pokud se můžete rozloučit se svou milovanou omáčkou marinara, zkuste si objednat těstoviny „al Pomodoro“ nebo špagety „alla puttanesca“, abyste zůstali autentickí. A nenechte si ujít naši exkluzivní zprávu o 40 oblíbených těstovinových omáčkách – hodnoceno!

4

italská svatební polévka

italská svatební polévka

italská svatební polévka

Tenhle je o něco méně traumatizující, ale nesmírně humorný, protože polévka se jmenuje italština svatební polévka. Je ironií, že o tom není moc italštiny. Ano, má klobásu a nudle, ale to nenajdete v žádné nabídce v The Boot. Také většina italských svatebních polévek má vysoký obsah jednoduchých sacharidů a sodíku. Pro zdravější alternativy polévek se podívejte na těchto 20 nejlepších polévek na spalování tuků.

5

italské subs

Sendvič

Sendvič

Na stejné stránce jako italská svatební polévka jsou „italské“ hoagies neboli ponorky. Ať už je nazýváte jakkoli, „italské“ sendviče jsou snadno identifikovatelné jako americké. Tyto obrovské sammies balí hromady masa, sýra a zeleniny na tlustý chléb.

A nesmíme zapomenout na 450 kalorií a 1 240 miligramů sodíku, které najdete v šestipalcovém pikantním italském sendviči v Subway. Ať už hledáte pravého Itala nebo ne, je čas říct „ciao“ těmto obrovským sendvičům. Místo toho vyzkoušejte jednu z těchto 8 objednávek schválených odborníky na výživu v Subway.

6

italské šaty

láhev italského dresinku se salátem

láhev italského dresinku se salátem

Jste připraveni na další italskou potravinovou frašku? “Italské šaty. Tento pikantní vinaigrette se vyrábí z oleje, octa, bylinek, koření, cukru a dalších. Italové však své saláty dochucují jen zřídka – a pokud ano, zeleninu a zeleninu jednoduše pokapou trochou olivového oleje.”

SOUVISEJÍCÍ: 10 receptů na zdravé salátové dresinky, které zvládnete udělat za pár minut

7

Pepperoni pizza

feferonková pizza

feferonková pizza

Pizzu Pepperoni nelze v Itálii objednat. No, pojďme to přeformulovat. Vy můžu objednejte si feferonovou pizzu v Itálii, ale nedostanete koláč pokrytý salámovými kolečky. Místo toho vám budou podávány plátky přelité chilli. Legenda praví, že když se Italové přistěhovali do Ameriky, slovo „pepperoni“ se ztratilo v překladu a začalo znamenat „maso“ místo „zelenina“.

Za jazykovou bariérou ale v Itálii nenajdete nic, co by připomínalo americkou feferonkovou pizzu. A nenajdete nic, co by se obecně blížilo naší pizze. Za prvé, pokud chcete na pizzu maso, najdete pouze pizzy s na tenké plátky nakrájenou šunkou nebo libovou toskánskou klobásou. Za druhé, italská pizza má méně sýra, méně omáčky a tenčí kůrku než americká pizza, takže je lehčí a zdravější než naše plátky. Pokud je pizza jedním z vašich oblíbených nákupů potravin, nenechte si ujít těchto 25 nejlepších a nejhorších mražených pizz.

8

Parmazánové kuře

kuřecí parmazán

kuřecí parmazán

Kuřecí Parmigiana je hrdinou všech komfortních potravin. Možná vás ale neutěší, že toto jídlo není v žádném případě italské. Já vím, já vím, komu můžeš v dnešní době věřit? Kuřecímu parmazánu má v Itálii nejblíže pečený lilek s parmazánem. Tento americký kuřecí pokrm namočený v sýru a strouhance a přelitý přes těstoviny nepatří do našeho seznamu 53 nejlepších zdravých receptů na kuře.

9

špagety a masové kuličky

špagety a masové kuličky

špagety a masové kuličky

Ne! Žádné špagety a masové kuličky taky?! Bohužel je to pravda. Špagety a masové kuličky kompletně vynalezli Američané. Když většina z nás pomyslí na italské jídlo, představí si hromady špaget, masové kuličky velikosti baseballového míčku a vánici parmazánu navrchu, ale to je prostě fantazie, kterou pravděpodobně najdete v dáma a tulák. V Itálii se masové kuličky téměř vždy podávají samotné jako aperitiv. A maso se obecně jen zřídka mísí s těstem.

Pro autentičtější verzi je zde nejlepší způsob, jak vyrobit klasické italské masové kuličky.

10

Fettuccine Alfredo

Fettuccine Alfredo

Fettuccine Alfredo

Jediná Itálie, kterou najdete v tomto sýrovém, krémovém těstovinovém pokrmu, je v Little Italy… z New Yorku. Alfredo omáčka se vyrábí ze smetany a parmazánu, ale v autentických těstovinových pokrmech se smetana používá jen zřídka.

11

tyčinky mozzarelly

tyčinky mozzarelly

tyčinky mozzarelly

Smažený? Příliš banální? Téměř žádná nutriční hodnota? Dobře, tenhle jsi pravděpodobně viděl přicházet. Tyčinky mozzarelly jsou výrazně americké. Jediným spojením s Itálií je jejich použití mozzarelly, sýra, který má svůj původ v jižní Itálii. Pokud zkoušíte skutečné italské jídlo, je snadné se jich vzdát.

Dřívější verze tohoto článku byla původně publikována na