Becky G se stala „jediným poskytovatelem“ své rodiny ve věku 15 let

Becky G o rozvoji její pracovní morálky jako dítěte. (Foto: Getty Images)

Becky G vytvořila masivní pěveckou a hereckou kariéru již více než deset let. Ale i když dosáhla úspěchu jako mezinárodní superstar, zdůrazňující dualitu své identity druhé generace mexicko-americké, tato 25letá žena říká, že „všechno není takové, jak se zdá“, když byla v centru pozornosti.

Rodák z Los Angeles se otevřel v rozhovoru s Teen Vogue o jeho obtížné výchově, s vysvětlením, že nedostatek finančního zabezpečení doma mu dal impuls k tomu, aby uživil rodinu ve velmi mladém věku. V devíti Becky řekla, že prošla „krizí středního věku“, když se snažila přijít na to, jak je všechny udržet nad vodou.

„V roce 2008 jsme přišli o dům [financial] porazit. Moji rodiče byli na mizině a my jsme museli kontrolovat „bezdomovce“ na našich objednávkách obědů. Pamatuji si, jak trapné bylo vzít si oběd, protože jsem měla deficit,“ řekla.

Její rodina se přestěhovala do garáže jejích prarodičů, když se Becky ve věku 15 let stala „jedinou živitelkou“. Popisuje tento proces jako „rodičovství“ nebo „když se stanete emočním důvěrníkem rodičů“. Tlak, který cítila, ji dokonce přivedl do některých nepříznivých situací, když získala uznání a podepsala smlouvy, kterým plně nerozuměla.

“Když mi řekneš, abych vylezla na horu, udělala pět otočení, třikrát zatleskala rukama a udělala dvě skákačky, udělám to, pokud to bude znamenat, že budu moci uživit svou rodinu,” řekla a poznamenala, že dohoda, kterou uzavřela podepsaný s Dr. Luke a jeho nahrávací společnost Kemosabe ji donutili do slepé uličky s její kariérou anglicky mluvící zpěvačky. “Díky bohu, že mohu mluvit jiným jazykem, protože tam, kde jsem byl ve své kariéře, jsem měl pocit, jako bych uvízl na potápějící se lodi. A je děsivé pomyslet si, že ve věku 18-19 let, A je to. Tohle je konec toho, čemu jsi zasvětil celý život.

Naklonit se k identitě latino ženy, když začala vytvářet španělskou hudbu, nebylo bez problémů, zvláště v odvětví, které bylo voláno po označování menšin.

„Průmysl má způsob, jak říci: ‚Už máme [Latina. We don’t need another.]'” řekla Becky. “Vyrostla jsem na Selenině filmu a tam je scéna, kde její otec říká: ,Jsi příliš Mexičan pro Američany nebo příliš Američan pro Mexičany. Je to vyčerpávající. A je to tato nevyřčená věc, mezi kterou nemůžete být.”

Latino komunita ji také viděla jako nepřesnou představitelku kultury prostřednictvím její vnímané výsady ve vesmíru.

„Když se dostanete do určitého bodu ve svém životě a kariéře jako já, komunita, kterou jste tak tvrdě reprezentovala, vás tato komunita může identifikovat jako něco bližšího slávě, kterou zažíváte,“ řekla. „Co lidé navrhují [you] někdy to není tvoje nosit. … Jsou chvíle, kdy jsem byl pravděpodobně považován za nejúspěšnějšího umělce a neměl jsem lékařskou péči.“

To se může týkat i jemnějších aspektů kolorismu nebo rasismu, se kterými mluví v rámci latinské kultury. “Cesta domů je pro mě velmi odlišná od mých bratranců, kteří jsou světlejší než já, ale také se velmi liší od mých přátel, kteří jsou tmavší než já,” řekla. “Je to o uznání této výsady, kterou můžete mít, nebo o tom, jaká část této diskriminace by mohla být.”

Jak Becky udržuje touhu po úspěchu, říká: „Nevím co [my drive was all about]. Pořád se na to snažím přijít a rozbalit v terapii, ale bylo to z nouze,” uznala, že její definice úspěchu se v průběhu let měnila v důsledku osobních i profesních zkušeností. Dnes to souvisí spíše se štěstím a bezpečnost.

“Když se ráno probudím, [that’s success.] Dostat se domů bezpečně je úspěch,“ řekla. [were] čas, kdy jsem si myslel, že [place] mohlo by to být lepší beze mě. Nezáleží na tom, kolik jste toho dokázali, nebo jak vás lidé vnímají jako úspěšné. Být tady stačí k oslavě.”

Změnil se i jeho přístup ke kvalitnímu životu.

“Skutečnost, že oslavujeme nedostatek spánku a odolnost, je důležité, abychom o tom přemýšleli. Začněme chápat, že je produktivní zotavit se, odpočívat a léčit se. Život je někdy hodně… ale život teprve začíná,” řekla řekl. “Nechávám prostor pro spontánnost. Začínám si opravdu užívat nevědět, protože tak se mohu znovu inspirovat v životě.”

Pohoda, rodičovství, body image a mnoho dalšího: objevte SZO za hoo se zpravodajem Yahoo Life. Zde se podepište.