Swizz Beatz a Timbaland urovnají Trillera v soudním sporu o platby Verzuz

Swizz Beatz a Timbaland urovnali svůj soudní spor s Trillerem poté, co zažalovali službu minulý měsíc o 28 milionů dolarů, což je částka, kterou jim údajně dlužili po prodeji Verzuz této službě v březnu 2021.

Konkrétní podmínky dohody nebyly ve čtvrtečním večerním oznámení zveřejněny, kromě slibu, že „dohoda zvýší vlastnický podíl daný umělcům, které Timbaland a Swizz Beatz přivedli do Trilleru jako součást původní dohody“.

Více rozmanitosti

“Verzuz byl vždy platformou vytvořenou umělci, pro umělce a s lidmi,” uvedli Swizz Beatz a Timbaland v prohlášení. “Jsme potěšeni, že jsme dosáhli přátelské dohody s Trillerem a nadále poskytujeme fanouškům hudbu a komunitu, kterou od značky znají a mají rádi.”

„Verzuz a Triller budou vždy bezpečným místem a odbytištěm pro tvůrce a jejich umění. Nic se na tom nezmění,“ řekl Bobby Sarnevesht, CEO a spoluzakladatel Triller. “Na tom se nic nezmění. Tvůrci s tím začali a budou v tom pokračovat. Toto je vítězný okamžik ve vztahu Trillera a Verzuze, když společně vpochodujeme na veřejné trhy. Zůstaňte naladěni.“

Související video: Vývoj rapových bitev a efekt ‘Verzuz’

Žalobu podali v srpnu dva producenti, kteří v březnu 2020 na Instagram Live založili populární virtuální bitevní sérii Verzuz a zhruba o rok později ji prodali společnosti Triller za nezveřejněných podmínek. Swizz Beatz a Timbaland (legální jména: Kasseem Daoud Dean a Timothy Mosley) obdrželi podíl z prodeje spolu se 43 umělci, kteří se zúčastnili show. Jejich žaloba tvrdila, že Triller v lednu tohoto roku neuhradil značnou platbu dvojici a že se služba dohodla na vyrovnání, že jim v březnu zaplatí celkem 18 milionů dolarů a poté 1 milion dolarů měsíčně na další období. 10 měsíců, ale že žádná ze slíbených plateb nebyla letos provedena.

V době srpnového soudního sporu mluvčí Triller odpověděl prohlášením, že společnost již manželům zaplatila „přes 50 milionů dolarů“ v hotovosti a akciích a že pár nesplnil hranici pro získání zisku. -off platby, které podle Trillera byly jádrem sporu.

Mluvčí Trilleru v srpnu řekl: „Je nešťastné, že se rozhodli toto povýšit na tisk jako ‚legální vydírání‘ a ignorují skutečnost, že mají výsledky, mimo jiné včetně dodání stanoveného počtu Verzuz do roku 2022. Těšíme se k tomu se přihlásili jen příliš horliví právníci… Pokud to půjde u soudu, těšíme se na soudní proces, který zváží všechna fakta.“

V roce 2022 bylo zatím odvysíláno šest výzev Verzuz, nejnovější před více než dvěma měsíci, kdy 17. července soutěžili Luny Tunes a DJ Nelson.

Čtvrteční společné oznámení znělo: „Swizz Beatz a Timbaland jsou i nadále hrdí na platformu, kterou vytvořili s Verzuz, a její akvizici společností Triller díky ochotě společnosti oslavovat a předvádět umělce.“

nejlepší z odrůdy

Přihlaste se k odběru rozmanitého zpravodaje. Pro nejnovější zprávy nás sledujte na Facebooku, Twitteru a Instagramu.

Klikněte sem a přečtěte si celý článek.